62009a1d4cgtrh432f87f3d9206aa6027580

Приборкувач тигрів

18.02.2017

Сьогодні борцівський світ згадує видатного борця та тренера Володимира Синявського, нині йому мало б виповнитися вісімдесят п'ять


Минуло п'ять років, як пішов з життя один з найвидатніших українських борців, срібний призер Олімпіади, чемпіон світу, володар Кубка світу, чотириразовий чемпіон СРСР і видатний тренер. Далеко не кожен успішний борець здатний стати хорошим наставником. Передавати своє вміння іншим - великий дар і Володимир Іванович щедро ділився цим даром з іншими. Будучи вихованцем одного з основоположників вітчизняної школи боротьби, Арама Ялтиряна Володимир Синявський і сам володів беззастережним чуттям на чемпіонів. Не дарма один з його учнів , Борис Савлохов присвятив своєму наставнику турнір, який зараз відомий всьому світу, як Київський Міжнародний і цього року відбудеться вже двадцять перший раз - 3-4 березня.


Простою долю борця не назвеш. У дитинстві в руці хлопця розірвався снаряд, що залишився від німців. Лікарі не сподівалися повернути дієздатність руці, але завзятість і працьовитість Володимира зробили диво. Обравши професію слюсаря Синявський кілька разів намагався записатися в секцію боротьби , але йому відмовляли ... занадто високий. Але справжній талант не сховаєш. Дружні поєдинки з колегами по роботі викликали інтерес професіоналів і перспективного юнака привели до тренера Віктора Верігіна. А в армії першорозрядник зустрів Арама Ялтиряна, на якого справив враження його виступ на чемпіонаті Київського військового округу.


Арменаак Вартересовіч забрав харків'янина в Київ і так почалася переможна хода Синявського-борця. Яскрава перемога над культовим іранцем Хабібі , якого ще називали "мазандаранским тигром " принесла Синявському міжнародну славу.


На першому в його житті чемпіонаті світу дебютант Синявський встановив своєрідний борцівський світовий рекорд , який неможливо перевершити, можна тільки повторити: поклав на лопатки всіх шістьох суперників, серед яких були переможці та призери попередніх світових першостей. Добре володів прийомом "канарка" ( переворот із захватом шиї з-під плеча).

ResizedImage60036235329 1239057808630372050 n
У 1966 -му році Володимир Іванович перейшов на тренерську роботу і з іншого боку килима знову досяг видатних результатів і став заслуженим тренером України і суддею Всесоюзної категорії .


Довідка: народився 18 лютого в 1932 році , в селі Вільхи на Харківщині. Боротьбою почав займатися з 20 років. Тренер - Арам Ялтирян . Чотириразовий чемпіон СРСР (1957-59 , 1961). Перший чемпіон світу серед українських борців вільного стилю, чемпіонати світу вигравав двічі (1959, 1961). Володар Кубка світу (1958). Пішов з життя 27 грудня 2012.