4e3

Руслан Савлохов: «Успіх на Європі дозволяє нам з оптимізмом дивитися в майбутнє»

19.03.2016

Головний тренер чоловічої збірної поділився враженнями від ЧЄ і назвав склад на перший ліцензійний

- Ми всі дуже раді, що всі три команди по боротьбі відмінно виступили. - Почав розмову Руслан Сосланович - Цей успіх додає нам позитивного настрою на ліцензійні турніри і Олімпійські Ігри.

- Відправляючи спортсменів на чемпіонат, ви звичайно очікуєте від них медалей. Наскільки передбачуваним був результат наймолодшого нашого борця - Андрія Яценка? У вашій практиці вже були такі обдаровані молоді спортсмени?
- Ні, це вперше. На моїй пам'яті не було такого, щоб вісімнадцятирічний хлопець, який виступав до цього по кадетам відразу приніс країні європейське срібло. Це дуже приємний сюрприз. Зазвичай хлопці якийсь час виступають по юніорам, показують результат на молодіжному рівні, і потім поступово переходять у дорослу боротьбу.
Я знав, що Андрій хороший дисциплінований хлопець, який прагне до високих досягнень, тренується з великим ентузіазмом. Він дійсно став відкриттям чемпіонату. Багатьох здивувало, що він вийшов у фінал, але тільки не мене. Навіть якби він не потрапив у фінал - було видно, що він гідний борець, який показав хорошу боротьбу. У нього не було слабких суперників в Ризі, все дуже титуловані.

- Андрій Яценко зібрав всі можливі медалі на кадетському рівні, але толком навіть не встиг виступити за молоді - відразу потрапив на дорослий чемпіонат. Як давно він тренується з дорослою збірної?
- Андрій ставав чемпіоном світу і двічі чемпіоном Європи серед кадетів. Але коли він перейшов в молодіжну боротьбу, то не показав очікуваного результату. Я поцікавився в чому справа, виявилося хлопець був просто перевантажений. Погодивши з його особистим тренером ми взяли його під опіку і почали запрошувати його на збори національної команди. Зараз він планується на другий ліцензійний турнір. Звичайно, хотілося б, щоб Василю Шуптару вдалося завоювати ліцензію ще в Сербії. Але Андрій буде його страхувати на світовому ліцензійному турнірі. І зараз на зборах тренера будуть з ним цілеспрямовано працювати над тими помилками, які він допустив на Європі.

- Ще один приємний момент чемпіонату - бронза Семена Радулова, перша його європейська медаль.
- Я радий, що він нарешті показав результат, але йому потрібно ще більше сконцентруватися. Тому, що він бореться трохи розкидано. У нього є хороші прийоми, але коли він виходить на килим, він їх не робить. А коли виходиш боротися потрібно бути налаштованим провести той прийом, який у тебе виходить на 100%. Головне, для нього сконцентруватися.

4e1

- Як ви оцінюєте бронзові медалі наших лідерів - Ібрагіма Алдатова і Алена Засєєва?
- Перед ними не стояло надзавдання абсолютної перемоги. Цих борців ми цілеспрямовано готуємо до ліцензійних турнірів і чемпіонат Європи був для них етапом цієї підготовки. Я переконаний, що на ліцензійному турнірі вони будуть боротися набагато впевненіше. Там вони зобов'язані вийти в фінал і взяти олімпійські путівки. Звичайно Алдатов, будучи дворазовим чемпіоном світу повинен був гідно відборотися за вихід у фінал.

- Мабуть єдине, що затьмарило для української публіки враження від чемпіонату - це поразка Валерія Андрійцева. Як вважаєте, що сталося?
- У мене немає претензій до Валерія Андрійцева. Він на всіх своїх сутичках викладався по повній. У той час, як Елізбар Одіадзе в чвертьфіналі не чинив гідного опору росіянину, і «чомусь» дуже легко програв сутичку. А сутичка Валерія з Анзором Болтукаєвим, за вихід у фінал, була дуже наполегливою і гідна фіналу. Але росіянин фізично виявився сильнішим.
Напевно Валера не встиг відновитися до бронзового фіналу, на відміну від його грузинського опонента, який був свіжий. І там була просто прикра помилка за 15 секунд. Але він той боєць, якому нема чим дорікнути.

- Наскільки сильний в цілому був чемпіонат Європи в цьому році, адже деякі країни приберігають лідерів до ліцензійних турнірів?
- Склад був дуже сильним, тільки один явний лідер пропустив цю першість, всі інші боролися. Особливо в категорії 125 кг, де у багатьох вже є ліцензії. Боровся і дворазовий чемпіон світу з Туреччини, який зараз є найсильнішим і він теж програв грузинському важковаговику.

- Руслан Сосланович, до ліцензійного турніру в Сербії ще місяць, але ви б могли озвучити склад?
- У 57 кг їде Василь Шуптар. У 65 кг - Андрій Квятковський. Тренерська рада вирішила дати йому шанс реабілітуватися, щоб він зміг показати на що здатний. А він здатний на більше, це особисто моя думка. У цій вазі у нас є три борця, у яких є міжнародний досвід: Квятковський, Джафарян і Радулов і в такому порядку вони поїдуть на турніри. Семена Радулова, призера Європи ми напевно залишимо на останній турнір, в разі якщо до того часу не буде завойована ліцензія. У 74 кг їде переможець Кубка України Олег Захаревич. Решта претендентів в цій вазі боролися на Харківському турнірі і за результатами цього турніру ми будемо визначати, хто поїде на наступні турніри. У 86 кг - Ібрагім Алдатов та 125 - Ален Засєєв. Я сподіваюся, що з першого турніру ми привеземо три путівки.